Úvod » Čo dokážu mamy

Čo dokážu mamy

Čo dokážu mamy z Dupajdy?

Pred Vianocami najviac cítiť teplo čarovného domova a láskavú ruku každej mamy na líci dieťaťa. Pohladenie malej hlávky, nakrájanie nespočítateľného množstva jedla od výmyslu sveta, vyzdobenie najmilších miest spoločného života, voňavé koláčiky – to všetko a ako každý sám za seba vieme ešte o veľa viac dokážu priniesť obyčajné ruky mamy. Každé Vianoce sú plné detailov, ktoré mamina ruka dotiahla dokonca, aj keď sama mama bola už možno unavená. Mať ruky mamy je niekedy namáhavé, niekedy radostné, niekedy vyčerpávajúce a niekedy sa nám to zdá nezmyselné. Pokoj a radosť v očiach našich detí ale zruší všetky pochybnosti o zmysle všetkých príprav.

V tomto duchu sa nesú Vianoce, každé sviatky a nieslo sa v ňom aj podujatie „Čo dokážu mamy z Dupajdy?“, ktoré sme zažili na konci novembra v Rotunde v Nižnej. Vzniklo v rámci projektu, ktorý môžete spoznať na facebooku. Chce dať priestor maminám ( ale aj širšej verejnosti) ktoré sa venujú akejkoľvek tvorivej, vzdelávacej, či umeleckej činnosti. Projekt vzniká dlhodobo a do budúcnosti chceme vytvoriť sieť šikovných ľudí, ktorí skrášľujú každodenný život a vidia aj v malých detailoch zázraky. Výrobky, ktoré sa prezentovali na tejto akcii boli sladké medovníčky, patchworky, čelenky, náušničky a iné. Deti si mohli vyzdobiť Vianočnú pohľadničku, maminy vyrobiť advetný veniec či ikebanu s Dáškou Vasekovou, videli ste tu prezentáciu materského centra Dupajda, ktoré je preplnené skvelými aktívnymi maminami. V programe vystúpilo množstvo malých tanečníkov so ZUŠ, s nimi sme odprezentovali aj mamičku Mirku Malatinkovú, pár slov o svojej netradičnej profesii policajtky povedala maminka Majka Vaseková a na záver sme si vypočuli prezentáciu o perfektnom projekte Lucky Kortmanovej. Všetkým veľmi ďakujeme. Okrem toho sme spoznali metódu cvičenia SM systém, ktorá pomáha nám mamám prekonať ťažkosti s chrbátom pomocou jednoduchých ale efektívnych cvikov za ktorú ďakujeme Ľudke Paškovej. Mohli ste si tu dať čajík, kávu a fantastickú držkovú – vďaka Remiazovci! V programe bol ešte filmík v rámci projektu Jeden svet Solárne mamy tiež na tému odvážnych mám, ktoré nemajú strach prekonávať hranice svojich možností.

Ďakujeme každému kto s akciou pomohol, kto prišiel, kto sa zúčastnil. Veríme, že aj vo Vás ostal kúsok pohody, ktorú sme cítili my a dúfame, že budeme v podobnom duchu pokračovať v podobných akciách, kde môžu maminy odprezentovať to, čomu sa radi a s láskou venujú. Je tu priestor pre akúkoľvek kreativitu a veľmi privítame všetky nápady na zlepšenie a pomoc.

Prajeme Vám všetky mamy, ale aj všetkým ostatným pokojné dni, veselé chvíle a každodenný pocit naplnenia teplom maminých rúk. Lebo mamu sme mali všetci, niekto ju možno nestihol poznať, niekto ju už možno nemá a cíti sa celkom sám, ale teplo maminej lásky je sila ktorá nás poháňa ďalej. Mama nad nami bdie spolu s Máriou v jasličkách a posiela nám pokoj do duše, ktorým môžeme obdarúvať ľudí okolo nás. Pokojné a požehnané sviatky prajú maminy z Dupajdy!

spolocna3 spolocna4 tato danka a evka dlya babky DSC_0224m DSC_0227m(1) DSC_0228m(1) DSC_0229m DSC_0232m DSC_0248m DSC_0249m DSC_0250m DSC_0260m DSC_0267m DSC_0278m DSC_0280m DSC_0309m DSC_0316m DSC_0325m DSC_0329m DSC_0334m(1) DSC_0334m DSC_0337m(1) DSC_0337m DSC_0340m DSC_0343m DSC_0346m(1) DSC_0346m DSC_0351m spolocna cdm spolocna2 flickr lightbox galleryby VisualLightBox.com v6.1